free website maker
Mobirise

WYCIECZKI

Pętla Beskidzka

Pętla Beskidzka

Wariant 1 - Mała Pętla Beskidzka

Orientacyjny czas wycieczki: 6h | proponujemy od 9:00 do 15:00


Koszt małej Pętli Beskidzkiej: 300zł(brutto) | bus 8 osób + kierowca

Wariant 2 - Duża Pętla Beskidzka

Orientacyjny czas wycieczki: 8h | proponujemy od 9:00 do 17:00


Koszt dużej Pętli Beskidzkiej: 400zł (brutto) | bus 8 osób + kierowca


Pętla Beskidzka - opis

Biały Krzyż

Pętla Beskidzka to wycieczka, w której odwiedzamy znaną Trójwieś Beskidzką. Przejazd busem rozpoczyna się ze Szczyrku przez Przełęcz Salmopolską (najwyżej położona przełęcz, Biały Krzyż 934m n.p.m.), następnie zjazd do Wisły i przejazd przez skocznie im. Adama Małysza (możliwy wyjazd na skocznię kolejką krzesełkową).

Kolejna atrakcja to miejsce, gdzie wypływa rzeka Wisła (wodospad wisełki), zapora w Wiśle Czarne - poznanie nazewnictwa Wisełki Białej i Wisełki Czarnej. Później przejazd pod Zameczek Prezydencki, wyjazd na Przełęcz Kubalonka i zwiedzanie pięknego kościółka z XVIII, który nosi nazwę Kościoła Świętego Krzyża (został wzniesiony w 1779r. w Przyszowicach i przeniesiony na Kubalonkę w latach 1957-1958).

Wisła Czarne
Koniaków

Dojeżdżamy do Istebnej. Arakcje tej beskidzkiej miejscowości to Chata Kawuloka - muzeum drewnianej izby (opowieści górala o historii regionu, góralskie instrumenty: rogi pasterskie, piszczałki, trombity, gajdy, warsztat gdzie wyrabiano instrumenty muzyczne.
Kolejny punkt wycieczki to Koniaków. Zwiedzamy muzeum koronkarstwa. Tutaj jest możliwość podjechania na mały odpoczynek do pięknie położonej karczmy Ochodzita zaraz nad granicą Polsko-Czeską.

W dalszej części wycieczki przejazd do Wisły i możliwość zwiedznia galerii Adama Małysza oraz centrum Wisły (spacer po Wiśle, ok 1h). Następnie przejazd do Ustronia - zwiedzanie centrum ok. 30-40min.  

Ustroń

Możliwość małej zmiany programu w/g życzenia klienta.
Orientacyjny czas wycieczki: 6h | proponujemy od 9:00 do 15:00 
Koszt małej Pętli Beskidzkiej: 300zł(brutto) | bus 8osób + kierowca 

Góra Żar

Istnieje możliwość zorganizowania dużej Pętli Beskidzkiej. Program podobny ja przy małej Pętli Beskidzkiej. Jednak w tym wariancie pomijamy jedną miejscowość: Wisłę lub Ustroń. Dodatkowo zwiedzamy Żywiec - centrum. Następnie przejazd dookoła jeziora Żywieckiego i wyjazd kolejką PKL na górę Żar (761m n.p.m.) w Międzybrodziu Żywieckim.


Orientacyjny czas wycieczki: 8h | proponujemy od 9:00 do 17:00
Koszt dużej Pętli Beskidzkiej: 400zł (brutto) | bus 8 osób + kierowca 

Copyright (c) 2018 Paweł Mrowiec | szablon mobirise.com | Realizacja i redakcja: Paweł Mrowiec